Sharing is caring!

V Liste z Predchádzajúceho Týždňa som krátko hovorila o „Hriechu v tábore Ai“. Viem, že veľa z vás bolo pohnutých, aby ste urobili nejaké zásadné zmeny vo vašom živote, ale chcem apelovať na tých, ktorým sa akciu uskutočniť nepodarilo. Zjavne netušíš presne, o čo ide. Keď je v spoločenstve hriech, môže to a bude to blokovať Jeho pomazanie.

V minulosti sme zažili Jeho blokované pomazanie. A keď sme vycítili, kde to bolo, trvalo niekoľko e-mailových rozhovorov, aby sme presvedčili jednu z našich vrcholových služobníčok, aby sa očistila. Aj keď som tušila, že bolo toho viac, ako sa priznala predtým, keď konečne prezradila, že sa stala DŽ ženatému mužovi, moje srdce sa zlomilo. Zlomilo sa pre ňu, pre tú manželku (ktorá to asi ani len netušila) a moje srdce sa tiež zlomilo kvôli tomu, že ju bolo treba toľko presviedčať, aby sa zo všetkého vyznala, namiesto toho, aby ďalej klamala, čo robila takmer mesiac. Vyše osem mesiacov sme viedli bitku, ktorá proti nám prichádzala z každej strany, ale netušili sme, čo ju spôsobovalo.

Ak si členom tohto spoločenstva alebo slúžiš v tejto službe ako dobrovoľník, je to len z jedného dôvodu - starať sa o ostatných. Sme tu na to, aby sme obnovili svoj vlastný život a potom sa otočili a pomohli sme povzbudiť každého muža, aby našiel Pánovu lásku a stal sa Jeho synom „bez škvŕn alebo vrások“ - aby bol umytý vodou “Jeho slova”. KAŽDÝ z nás túži byť požehnaný, ale byť požehnaný Bohom znamená, že MUSÍME vyčistiť a upratať tie veci, ktoré bránia obnove - hriech v tábore.

Nikto z nás nechce pracovať tam, kde je skrytý hriech. Chceš robiť všetko, čo robíš, a potom si o mesiace neskôr uvedomiť, že sme nielen nedosiahli „prosperitu“ vo VŠETKOM, čo sme robili, ale vlastne  trpíme kvôli tomu, že niekto skrýva hriech? Boh sľubuje, že ak ZOTRVÁME V ŇOM, môžeme žiadať, čo chceme (každý prísľub, ktorý sme držali blízko nášho srdca) a On hovorí, že nám to DÁ. Ale hriech v tejto rovnici nie je. Nemôže byť.

Poďme všetci umožniť, aby prúdilo pomazanie v našich životoch a najmä v našom spoločenstve. Nájdi si čas a porozprávaj sa o tom s Bohom, ako dnes dostať hriech von z tvojho života a hovor s Ním aj po zvyšok tohto týždňa, potom sa vyznaj.

Prechádzanie Na Znásobené Požehnania

Minulý týždeň sme sa dozvedeli, že „spievaním uprostred plameňov“ a „objatím“ stĺpa, ktorý nás drží nehybnými, sa ešte znásobia požehnania v našich životoch. Druhý princíp, ako prevziať zápas a otočiť ho na PRÍLEŽITOSŤ pre požehnanie (a VIACNÁSOBNÉ požehnanie), nájdeme v týchto veršoch:

Matúš 5,39-41 ROH—

„Ale Ja vám hovorím, aby ste sa neprotivili zlému; ale tomu, kto ťa uderí po tvojom pravom líci, nastav i to druhé”

„A tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať tvoju sukňu,nechaj mu i plášť.

„A kto ťa bude nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, idi s ním dve.“

1Peter 3,8-9

„Napokon buďte všetci jednomyseľní, súcitní, bratsky sa milujte! Buďte milosrdní a pokorní! Neodplácajte sa zlým za zlé alebo zlorečením za zlorečenie, ale naopak, žehnajte, lebo ste povolaní, aby STE DOSTALI dedičstvo POŽEHNANIA.

Všimni si, že to nehovorí, AK ťa požiadajú ísť „druhú míľu“, alebo AK požiadajú o sukňu potom, si zoberú aj plášť. Jasne nám to hovorí, že keď žiadajú IBA suknu, vtedy im musíme nechať aj plášť. Keď nás požiadajú ísť jednu míľu, vtedy sa máme PONÚKNUŤ ísť dve.

Požehnanie nie je v NEVRÁCANÍ zla za zlo alebo urážky za urážku, ale je to vtedy, keď vstúpime do „vyššej“ zeme a DÁME im požehnanie!

Je to SILA nežiadaného plášťa, SILA druhej prejdenej míle a INTENZITA požehnania z otočenia urážky, ktoré nás vedú proti prúdu rieky a dopredu!

Je to preto, že žijeme v „na takýto čas“ (Ester 4,14), keď je skutočne veľmi ľahké byť ocenený chválou od spolukresťanov, keď jednoducho „neodporujeme“ alebo sa nepomstíme osobe, ktorá nám ubližuje, používa nás alebo nás zneužíva. Myslia si o nás, že sme svätí! Ale, ach! Ako ďaleko sme odpadli od žitia v moci Všemohúceho! A stále sa to zhoršuje. Kolegovia „kresťania“ budú tiež tí, ktorí sa ťa pokúsia presvedčiť, že nemáš inú „voľbu“, ako niekoho žalovať.

S mojou dcérou Tarou sme zažili tento šok, keď som zistila, že predchádzajúca sekretárka RMI nás ROKY okrádala. Kvôli prevzatiu niekoľkých ďalších osobných sekretárok, sme si nikdy neuvedomili, že mobilná telefónna spoločnosť, ktorá bola platená automaticky, nebola moja, ale bola našej sekretárky, ktorú sme museli nechať odísť. Potom prišla prvá „príležitosť“, keď som objavila tú krádež, ktorá v priebehu rokov narastala. Spočiatku to bol len jej mobilný telefón, kým sa časom zistilo, že každý rok pridávala jedného člena rodiny!

Keď som išla do banky, ako nám to spoločnosť mobilných telefónov kázala, manažér v banke jasne uviedol, že banka nemohla urobiť nič pre to, aby nahradila naše prostriedky, ale našou jedinou možnosťou bolo zadržanie tejto osoby alebo prinajmenšom zažalovanie ju kvôli krádeži peňazí. Keď som vysvetlila, že som služobníčka a ako kresťanka nemôžem nikoho žalovať, tento muž povedal: „No sám som vysvätený služobník a musel som žalovať svojich rodičov, nemal som na výber.“ Potom povedal, že stále čaká, aby ho Boh použil.

Veríš, že si skutočným kresťanom, znamenajúc Kristovým nasledovníkom „Veď na to ste povolaní; lebo aj Kristus trpel za vás a zanechal vám príklad, aby ste kráčali v Jeho šľapajach. . . Keď mu zlorečili, On nezlorečil, keď trpel, nevyhrážal sa, to postúpil Tomu, ktorý súdi spravodlivo.“ (1 Peter 2, 21–23)? Ak áno, musíš vyzerať, konať a reagovať inak a ako odmenu, On tvoj život nádherne požehná.

Efezanom 3,20—

„A tomu, ktorý mocou, čo v nás pôsobí, je schopný okrem tohto všetkého urobiť oveľa viac, ako prosíme alebo chápeme,“

Odkazy—

„Boh môže urobiť čokoľvek, vieš - omnoho viac, ako si len dokážeš predstaviť, uhádnuť alebo požiadať v tvojich najdivokejších snoch!“

Izaiáš 30,18—

„A preto PÁN čaká, aby sa zľutoval nad vami, a preto sa DVÍHA, aby vás omilostil, veď Bohom pravdy je PÁN, blažení všetci, čo dúfajú v Neho.“

C3

Zápisník

Ak máš svedectvo alebo chválu o odkaze z tohto týždňa a rád by si sa o ňu podelil, prosíme, nájdi si čas KLIKNÚŤ SEM a ODOŠLI Chválu.

Stay Encouraged Blog!

Sign up to receive awesome content in your inbox, every week on Monday.

!!Please remember to check your inbox or spam to confirm your subscription!!

We don’t spam!!